Implantacja Esperalu - Czy zabieg boli?

Implantacja Esperalu

Przyczyny picia – Pandemia była czasem izolacji, nagłej zmiany rzeczywistości oraz niepewności. Sytuacja ta wpłynęła destabilizująco na wiele osób. Alkohol stał się częstszym gościem w domu Polaków w czasie lockdownu. Niestety, wiele osób zaczęło borykać się z problemem nadużywania i regularnego picia alkoholu. Obecnie możemy zauważyć spadek popularności alkoholu. Jak możemy przeczytać w serwisie Bankier.pl, przez pierwsze dwa miesiące bieżącego roku, w Polsce wyprodukowano 112 tys. hektolitrów wódki. Ta liczba robi wrażenie, jednak jest to najmniej od dziewięciu lat! Ilość napojów alkoholowych, po jaką sięgnęli Polacy w pierwszym kwartale tego roku, spadła aż o 15,5%. 

Z raportu przygotowanego przez firmę badawczą NielsenIQ możemy wyczytać, że wartość sektora alkoholi w Polsce w 2022 roku przekroczyła 48 mld zł. Jest to o 0,2% więcej niż rok wcześniej, jednak nie wiąże się to ze wzrostem sprzedaży, a podwyżką cen. 

Implantacja Esperalu - Czy zabieg boli?

Wzrost popularności piwa bezalkoholowego 

Możemy zaobserwować, że młodsze pokolenia mają zupełnie inne podejście do picia alkoholu niż ich rodzice czy dziadkowie. Zdecydowanie częściej decydują się na piwa 0,0%. Wiąże się to z propagowaniem zdrowego stylu życia oraz większą świadomością zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu. 

Alkohol przynosi rozluźnienie i szczęście czy niszczy rodziny?

Warto wspomnieć, że picie alkoholu w obecności dziecka ma na nie destrukcyjny wpływ. Może się wiązać z ryzykiem wypadków i zaniedbaniem. Dzieci w towarzystwie pijanych opiekunów odczuwają stres, lęk, są zdezorientowane. To prosta droga  do problemów emocjonalnych i psychologicznych. Nadużywanie alkoholu wpływa na relacje w całej rodzinie. Niepijący członkowie rodziny mający do czynienia z osobą nadużywającą stają się osobami współuzależnionymi.

Dość popularna jest opinia, że alkohol poprawia samopoczucie i „uszczęśliwia”. To złudne. Alkohol może działać w ten sposób przez krótki czas, ostatecznie jednak pogłębia poczucie nieszczęścia i prowadzi do problemów zdrowotnych. Nadmierne spożywanie alkoholu może powodować lęki i depresje. Spożycie alkoholu może wpływać na myśli, uczucia i zachowania związane z samobójstwem. Zwiększa impulsywność i zmniejsza hamulce. Osoba pod wpływem może łatwiej podejmować ryzykowne lub niebezpieczne decyzje, w tym próby samobójcze.

Implantacja Esperalu – Czy zabieg boli?

Osoby świadome swojego problemu z alkoholem mogą skorzystać z implantacji Esperalu tzw. wszywki alkoholowej. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Mało tego, pacjent może wrócić do swojego standardowego trybu życia już po wyjściu z gabinetu. Należy tylko pamiętać o unikaniu intensywnego wysiłku fizycznego i kilkudniowej rezygnacji z pływania na basenie. Zabieg Implantacja Esperalu trwa około 30 minut i można go wykonać po minimum 12 godzinach abstynencji. 

Shopping Cart