Wszywka alkoholowa Rudka-Tartak Wszywka alkoholowa Jeleniewo Wszywka alkoholowa Przerośl Wszywka alkoholowa, znana również jako implant alkoholowy, to rodzaj farmakoterapii, która stosowana jest pomocniczo w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Implant alkoholowy, czyli tabletki z lekiem (disulfiram), wszczepia się podskórnie.

Jak działa wszywka alkoholowa ?

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej? Obecnie mamy tendencję wzrostową dotyczącą spożycia alkoholu. Polacy spożywają średnio aż 12 l czystego alkoholu rocznie. Jest to ogromny problem społeczny, który należ zaadresować. Nadużywanie alkoholu niszczy relacje, rozbija rodziny, jest powodem niepotrzebnego cierpienia osoby nadużywającej. Niszczy zdrowie i upośledza funkcje poznawcze.

Wszywka alkoholowa, znana również jako implant alkoholowy, to rodzaj farmakoterapii, która stosowana jest pomocniczo w leczeniu uzależnienia od alkoholu.
Fot.freepik.com

Wszywka alkoholowa Esperal w walce z alkoholizmem

Wszycie Esperalu umożliwia zaprzestanie spożywania alkoholu. Tabletka jest narzędziem, które ułatwia wyjście z nałogu. Po zaszyciu kategorycznie nie można spożywać alkoholu. Lek utrudnia jego metabolizację, a spożywanie alkoholu po implantacji może nawet zakończyć się śmiercią.

Nie wolno spożywać alkoholu oraz produktów spożywczych, w których występuje. Po implantacji warto skorzystać z usług terapeuty, który w przyspieszony sposób pomoże w reorganizacji aktywności oraz będzie wsparciem w zmianie.

Shopping Cart